Sophomore Slump Turned Software Staż

Sopwhomore Slump Turned Software Staż

Studentka UC Berkeley, Kavita Vijayan, opowiada o tym, jak zabezpieczyła ofertę stażu letniego w SAP.

Jako student drugiego roku niezwykle trudno jest uzyskać rozmowę kwalifikacyjną. Biorąc pod uwagę, że większość studentów szkół wyższych ma tak ograniczone doświadczenie w branży, nasze aplikacje zwykle kończą się na stosie automatycznego odrzucania .

Kavita Vijayan, obecnie starsza z UC Berkeley, wspomina próby i udręki, jakich doświadczyła, gdy szukała stanowiska podczas drugiego roku studiów w elektrotechnice i informatyce.

Przez dwa solidne miesiące Kavita składała podania o pracę w całej jej okolicy – z oddaniem przesyłając swoje CV do każdej otwartej aplikacji i regularnie wysyłając e-maile do rekrutujących. Nagroda za jej wysiłki? Cisza radiowa i niepokojąca fala zniechęcenia.

Jej popęd był jednak silny i nigdy nie rzuciła ręcznika. W rezultacie znalazła się w centrum kariery swojej uczelni, aby sprawdzić, czy może zebrać porady na temat tego, co robić inaczej.

Trwałość zawodowa

„Jedna z osób w centrum kariery powiedziała mi, żebym sprawdził Handshake, internetowy serwis rekrutacyjny dla studentów i absolwentów. Powiedziano mi, że korzystne byłoby zdobycie pewnego rodzaju praktycznego doświadczenia zawodowego w dziedzinie, w której starałem się o staż letni. ”

Wykorzystując to jako odskocznię

Wykorzystując to jako odskocznię, Kavita wzięła udział w Uścisku Dłoni iw ciągu dwóch dni od złożenia podania o listę rekomendowanych prac, zdobyła miejsce jako mentor informatyki. Przez semestr pracowała w niepełnym wymiarze godzin, a potem była w stanie dodać to doświadczenie i dostosować swoje CV do odwołania na bardziej odpowiednich stanowiskach.

„Korzystając z Handshake, po raz kolejny udało mi się zdobyć ofertę stażu letniego w SAP. Przeszedłem od niemożności uzyskania wywiadu do uzyskiwania wielu ofert za pomocą spersonalizowanej i ukierunkowanej platformy rekrutacyjnej Handshake ”.

Po ukończeniu studiów Kavita planuje pracę w pełnym wymiarze godzin jako inżynier oprogramowania, mając aspiracje założenia organizacji non-profit gdzieś poniżej linii.

9 Replies to “Sophomore Slump Turned Software Staż”

  1. There are some interesting points in time in this article but I dont know if I see all of them eye to centre . There is some validness but I will take hold legal opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner besides.

  2. I have been finding many different opinions on this and find this post to be one of the more enlightening on the subject. Hope we can increase the quality of responses than what I have seen as many do not seem to be very relevant.

  3. There are some attention-grabbing points in time on this article however I don’t know if I see all of them heart to heart. There may be some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want extra! Added to FeedBurner as effectively http://www.xmc.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *