Sophomore Slump Turned Software Staż

Sopwhomore Slump Turned Software Staż

Studentka UC Berkeley, Kavita Vijayan, opowiada o tym, jak zabezpieczyła ofertę stażu letniego w SAP.

Jako student drugiego roku niezwykle trudno jest uzyskać rozmowę kwalifikacyjną. Biorąc pod uwagę, że większość studentów szkół wyższych ma tak ograniczone doświadczenie w branży, nasze aplikacje zwykle kończą się na stosie automatycznego odrzucania .

Kavita Vijayan, obecnie starsza z UC Berkeley, wspomina próby i udręki, jakich doświadczyła, gdy szukała stanowiska podczas drugiego roku studiów w elektrotechnice i informatyce.

Przez dwa solidne miesiące Kavita składała podania o pracę w całej jej okolicy – z oddaniem przesyłając swoje CV do każdej otwartej aplikacji i regularnie wysyłając e-maile do rekrutujących. Nagroda za jej wysiłki? Cisza radiowa i niepokojąca fala zniechęcenia.

Jej popęd był jednak silny i nigdy nie rzuciła ręcznika. W rezultacie znalazła się w centrum kariery swojej uczelni, aby sprawdzić, czy może zebrać porady na temat tego, co robić inaczej.

Trwałość zawodowa

„Jedna z osób w centrum kariery powiedziała mi, żebym sprawdził Handshake, internetowy serwis rekrutacyjny dla studentów i absolwentów. Powiedziano mi, że korzystne byłoby zdobycie pewnego rodzaju praktycznego doświadczenia zawodowego w dziedzinie, w której starałem się o staż letni. ”

Wykorzystując to jako odskocznię

Wykorzystując to jako odskocznię, Kavita wzięła udział w Uścisku Dłoni iw ciągu dwóch dni od złożenia podania o listę rekomendowanych prac, zdobyła miejsce jako mentor informatyki. Przez semestr pracowała w niepełnym wymiarze godzin, a potem była w stanie dodać to doświadczenie i dostosować swoje CV do odwołania na bardziej odpowiednich stanowiskach.

„Korzystając z Handshake, po raz kolejny udało mi się zdobyć ofertę stażu letniego w SAP. Przeszedłem od niemożności uzyskania wywiadu do uzyskiwania wielu ofert za pomocą spersonalizowanej i ukierunkowanej platformy rekrutacyjnej Handshake ”.

Po ukończeniu studiów Kavita planuje pracę w pełnym wymiarze godzin jako inżynier oprogramowania, mając aspiracje założenia organizacji non-profit gdzieś poniżej linii.