Klucz do sukcesu

Dlaczego rekrutacja wczesnych talentów jest kluczem do sukcesu Twojej firmy

Czym dokładnie jest wczesny talent? Twoja przyszła siła robocza i wiele więcej.

Przy historycznym najniższym poziomie bezrobocia i coraz większej liczbie wyżu demograficznego przechodzącej na emeryturę potrzeba rekrutacji wczesnych talentów jest większa niż kiedykolwiek. To pokolenie pracowników zatrudnionych na początku kariery składa się głównie z Gen Z – tych urodzonych po 1996 roku – którzy są doświadczeni w technologii, przedsiębiorczy i prawdziwie cyfrowi.

Aby skutecznie zaangażować się w tę poszukiwaną grupę osób poszukujących pracy, organizacje będą musiały rozwinąć swoje metody rekrutacji, aby były bardziej autentyczne, cyfrowe i proaktywne.

Kto jest wczesnym talentem?

Wczesny talent oznacza po prostu osoby z mniej niż trzyletnim doświadczeniem zawodowym. Ta grupa zazwyczaj składa się ze studentów, którzy mają zamiar ukończyć college lub absolwentów, i zwykle wypełnia ogólne lub techniczne role podstawowe.

Wczesne zatrudnienie talentów pomaga zdefiniować kulturę firmy na nadchodzące lata, dlatego ważne jest, aby nadać priorytet różnorodnej grupie kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach i umiejętnościach na samym szczycie ścieżki i przez cały proces rekrutacji.

Profil dzisiejszych kandydatów

Dzisiejszy wczesny talent różni się znacznie od pokolenia Xers, pokolenia milenialsów i poprzednich pokoleń ze względu na ich cyfrowe wychowanie. Oto jak:

Rozwój Internetu nastąpił w latach 90., kiedy urodziło się wiele generacji Z. Dorastali zanurzeni w kulturze cyfrowej, dlatego ta grupa jest tak zaawansowana technologicznie.
Dzisiejsi studenci wychowywali się z Wi-Fi i łatwo dostępną łącznością internetową, dzięki czemu komunikacja w ruchu jest coraz bardziej powszechna – i prawie wymaganiem.
Telefony komórkowe stały się smartfonami. Ta grupa wysyłała e-maile, uzyskiwała dostęp do mediów społecznościowych i łączyła się z innymi, wszystko z ich telefonu, z niemal dowolnego miejsca i wcześniej niż jakakolwiek inna generacja.


Stworzenie technologii chmurowej dało nowej generacji wprowadzenie do ogromnej różnorodności oprogramowania (jest na to aplikacja!) – kolejny powód, dla którego uważa się ich za prawdziwych cyfrowych tubylców.
Dzięki umiejętnościom przyszłościowym wymaganym do prowadzenia pracodawców poprzez transformację cyfrową grupa ta staje się coraz bardziej wartościowa dla współczesnych firm. Oczywiste pokrewieństwo wczesnego talentu do technologii i komfortu w cyfrowym krajobrazie może pomóc firmom zwiększyć ROI dzięki innowacjom cyfrowym, zapewnić nieocenioną wiedzę na temat tego, czego oczekują obecne pokolenia od firm oraz wygenerować zwycięskie pomysły pochodzące od zróżnicowanej grupy.