Gen Z

4 rzeczy, które Gen Z chce od następnej pracy

Od redakcji: Jako największa wczesna sieć talentów, Handshake wspiera społeczność ponad 5 milionów aktywnych studentów i młodych absolwentów. Na tym blogu prezentujemy perspektywę studenta, napisaną przez niego.

Praca jako praktykant w Handshake oznacza, że ​​często jestem proszony o uzupełnienie braków w sprawach, które „młody człowiek” by wiedział. Podobnie jak ktoś w moim wieku angażuje się w treść, jakie cechy mają pożądaną estetykę i jakie są typowe trudności w poszukiwaniu pracy. Czasami mam odpowiedzi, a innym razem nie. Nie mogę powiedzieć, że mam kwalifikacje do mówienia w imieniu wszystkich osób w wieku poniżej 25 lat przez cały czas – Gen Z.

Ale co mogę zrobić, to zapewnić wgląd w oparciu o moje obserwacje dotyczące mojej roli jako stażysty treści marketingowych. Każdego dnia pracy przeprowadzam wywiady ze studentami z całego kraju, którzy mają różne kierunki, pochodzenie, pasje i rzeczy, których chcą od kariery. W ich złożoności obserwuję małe niuanse, które motywują nas jako pokolenie.

Gdy w zeszłym roku zaczęło mnie pełzać po ukończeniu studiów, a dorosłość przywoływała mnie, zacząłem marzyć o pracy, która pozwoliłaby mi pozostawić wyjątkowy wpływ na świat, jednocześnie gwarantując, że będę mógł istnieć bez ciągłego strachu o moją przyszłość. finansowy.

Nie chciałem być kolejną osobą za komputerem lub poltergeistem z mediów społecznościowych. Chciałem wykonać istotną, znaczącą pracę, która miałaby znaczenie – bez względu na to, jak banalne może to brzmieć.

Moje pokolenie nazywa się Gen Z, te, które urodziły się na końcu tysiącletniego zaklęcia, z najstarszym z nas na skraju naszej połowy lat dwudziestych.

Najprawdopodobniej widziałeś starszych Z w swoich miejscach pracy – stażystów i nowych pracowników, urodzonych na wczesnych etapach Internetu i wychowanych w mediach społecznościowych. Może prowadzimy Twoje przejazdy do pracy, a może jesteśmy twoimi porannymi bohaterami baristy. Jesteśmy przyszłymi właścicielami firm, lekarzami, inżynierami i pisarzami, a według Departamentu Pracy, Gen Z będzie stanowić do 36% globalnej siły roboczej do przyszłego roku.

Wraz z wejściem nowej fali na rynek pracy pojawią się nowe pragnienia i idealne standardy w miejscu pracy. Oto cztery rzeczy, których szukają osoby poszukujące pracy Gen Z – oprócz żywej płacy i zimnego napoju z beczki – własnymi słowami:

Jak prowadzić młode kariery

Jesteśmy twórcami fal i chcemy udowodnić naszą wartość, ale to nie znaczy, że nie chcemy, aby ktoś bardziej doświadczony w branży pokazał nam liny i zapewnił znaczący wgląd. Wzrost jest ogromną częścią rozpoczynania naszej kariery i bez współpracy innych byłoby mniej miejsca na całościowe spojrzenie na nasze branże.

Gdzie Gen Zs chce pracować

Wielu dostosowuje swoje poszukiwania pracy do konkretnych miast, w których chcą pracować po ukończeniu studiów. Bez względu na to, jak duże lub małe miasto, lokalizacja pracy ma znaczenie w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Niezależnie od tego, czy wyobrażamy sobie siebie w domu, bliskich, czy w następnej wielkiej sprawie, strony takie jak Handshake ułatwiają studentom i absolwentom skupienie się na jednym miejscu.

Dlaczego komunikacja jest tak silna

Kiedy masz głos, może on wydawać się całkowicie wzmacniający. Co więcej, kiedy faktycznie wykorzystujesz wkład, o który zabiegałeś, niesamowite środowisko współpracy może przynieść korzyści zarówno poszczególnym pracownikom, jak i całej organizacji. Samozadowolenie w miejscu pracy ma odwrotny skutek, szczególnie dla indywidualistycznego i opiniotwórczego pokolenia Z.