3 sposoby, aby zostać lepszym kandydatem… jeszcze przed złożeniem wniosku

3 sposoby, aby zostać lepszym kandydatem… jeszcze przed złożeniem wniosku

Nie przesyłaj CV, dopóki nie zastosujesz się do tych wskazówek, aby stać się bardziej wartościowym kandydatem.

Kiedy nurkujesz na rynku pracy, naturalne jest, że martwisz się tym, jak poradzisz sobie z innymi kandydatami. Być może martwisz się brakiem doświadczenia zawodowego lub walczysz o wyjątkowo konkurencyjną możliwość kariery. Dla wielu nowych gradów jest to połączenie obu!

Nie obawiaj się: jako namiętny młody pracownik i cyfrowy tubylec jesteś gorącym towarem dla potencjalnych pracodawców w całym kraju. Ponadto istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić przed złożeniem wniosku, aby stać się lepszym kandydatem.

Dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu możesz nawet stać się pożądanym zatrudnieniem w branży całkowicie niezwiązanej z twoim wykształceniem. Wszystko zaczyna się od zapoznania się z cennymi cechami poszukiwanymi przez menedżerów zatrudnionych; dla studentów sztuk wyzwolonych Céline Chu Gauchey, inżynierka oprogramowania, oznaczało to „korzystanie z platform takich jak Handshake w celu poszukiwania poszukiwanych przez rekruterów” w jej pożądanej dziedzinie.

Kiedy już dobrze poznasz wartości cenione w przyszłej branży, skorzystaj z tej wiedzy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, przygotowując swoje CV i optymalizując profil Handshake, aby stać się bardziej wartościowym kandydatem, zanim jeszcze naciśniesz „aplikuj”.

1. Zaprezentuj szkolenie i certyfikaty


Bądźmy szczerzy: dobrze jest mieć coś solidnego do dodania do sekcji „dodatkowe umiejętności i certyfikaty” w CV. Nawet jeśli twoje doświadczenie zawodowe lub stażowe wydaje się trochę skąpe na papierze, możesz z łatwością wzmocnić swój arsenał pożądanych kompetencji.

Mogą istnieć obszary, które chciałbyś rozwinąć, a których akademickie zajęcia nie obejmowały przed ukończeniem studiów – i to jest OK! Możesz korzystać z narzędzi online, takich jak bezpłatne kursy z uniwersytetów takich jak Harvard i University of California, Berkeley, aby budować umiejętności w poszukiwanych obszarach, takich jak analiza danych i analityka marketingowa. Często masz możliwość zebrania profesjonalnych certyfikatów po ukończeniu takich kursów.

Weź również pod uwagę certyfikaty branżowe, a nie tylko kursy uniwersyteckie. Jeśli jesteś początkującym sprzedawcą, możesz uzyskać certyfikat SEO poprzez bezpłatne mikro-kursy, takie jak SEMRush Academy; tech hopefuls może uczyć się różnych języków kodowania za pomocą CodeAcademy. Większość ofert pracy zawiera przykłady cennych umiejętności, które mogą pomóc w znalezieniu odpowiednich kursów szkoleniowych.

2. Zademonstruj poprzez doświadczenie wolontariuszy

Bez przytaczania dużego doświadczenia w pracy, skuteczne sprawdzenie umiejętności może być trudne. Zastanów się nad wolontariatem z przyczyn, które mogą pomóc zaprezentować twoje umiejętności w praktyczny sposób, a jednocześnie pomóc społeczności wokół ciebie! Na przykład pomagając organizować się w banku żywności w weekend, możesz porozmawiać o umiejętnościach zarządzania zapasami i delegowania zadań. Obsługa telefonów na infolinii kryzysowej może być przykładem wszystkiego, od umiejętności komunikacyjnych i ludzkich po szybkie podejmowanie decyzji na odpowiednim poziomie.

3. Wskaż dalszy rozwój

Najlepsi pracownicy to ci, którzy nigdy nie przestają się uczyć i się rozwijać. Podczas gdy wielu chętnych wnioskodawców używa cennych nieruchomości w swoich listach motywacyjnych, aby wspomnieć, że są szybkimi uczniami, którzy dążą do stałego rozwoju osobistego, nie wszyscy mogą poprzeć to dowodem. Rozważ zapisanie się na jeden interesujący kurs społecznościowy w każdym semestrze lub znajdź lokalnego trenera kariery, który może spotykać się na comiesięczne sesje. Możliwość dostarczenia konkretnych przykładów ciągłego rozwoju zawodowego wykracza znacznie dalej niż standardowe „Mam pasję do nauki” w Twojej aplikacji.

Po włączeniu tej porady do profilu Handshake będziesz gotowy do złożenia wniosku – a następnie przejdziesz proces rozmowy kwalifikacyjnej, negocjacji płac i nie tylko. Potrzebujesz inspiracji? Po prostu sprawdź tych innych uczniów i nowych absolwentów, którzy też tam byli.